ISTANBUL HAVA DURUMU İSTANBUL
Çatalağaç köyü halk oyunları ekibi

Bizden Haberler

Çatalağaç Köyü Derneği

AYASOFYA CAMİİ

- +

Danıştay 10. Dairesi, Ayasofya’nın camiden müzeye dönüştürülmesine dair 24 Kasım 1934 tarihli Bakanlar Kurulu kararını iptal etti. Ayasofya cami oldu ve ibadete açıldı.

Danıştay’ın karar gerekçesinde; Ayasofya’nın Fatih Sultan Mehmet Han Vakfı mülkiyetinde olduğu ve cami olarak toplumun hizmetine sunulduğu belirtildi.

“İstanbul ili Fatih ilçesinde bulunan Ayasofya Camiinin müzeye çevrilmesi hakkındaki 24/11/1934 tarihli ve 2/1589 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı

Buy Generic stromectol Online

, Danıştay Onuncu Dairesi’nin 2/7/2020 tarihli ve E:2016/16015, K:2020/2595 sayılı Kararı ile iptal edildiğinden Ayasofya Camiinin yönetiminin 22/6/1965 tarihli ve 63 sayılı Diyanet İşleri Başkanlığı Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanunun 35’inci maddesi gereğince Diyanet İşleri Başkanlığına devredilerek ibadete açılmasına karar verilmiştir.”

İnna fetahna leke fethan mübina Rabbimiz: ” Allah’a ahirete iman edenler camileri imar eder” buyuruyor. Peygamber Efendimiz Aleyhissalâtü Vesselâm’ın müjdesinin nişânesi, ecdadımızın azîz hatırası Ayasofya Camii açılıyor Fatih Sultan Mehmet’in emaneti Aysofya’nın Camii olduğunu görmek ne büyük bahtiyarlık, emeği geçenlerden Allah razı olsun, Rabbim çok büyük fetihler nasip etsin.

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.