ISTANBUL HAVA DURUMU İSTANBUL
Çatalağaç köyü halk oyunları ekibi

Bizden Haberler

Çatalağaç Köyü Derneği

Yeni Yönetimden Teşekkür Yazısı

- +

Kıymetli Çatalağaç Köyü Sakinleri;

22 Aralık Pazar günü Kavacık – Beykoz Giresunlular derneğinde yapılan kongremizde yanımızda bulunarak bizleri yalnız bırakmadınız, hemşerilik ruhuna sahip çıktınız. Kıymetli pazar gününüzü bize ayırdığınız için hepinize teşekkür ederim. Bizim tek isteğimiz vardı; Siz kıymetli Çatalağaçlılara yakışır bir kongre yapmaktı. İnşallah istediğimiz gibi olmuştur. Arkadaşlarım ve ben önümüzdeki süreçte bu görevi büyük bir onur ve heyecanla yerine getirmeye çalışacağız ve birlikte bayrağı daha ileriye taşıyacağız.

Değerli kurucu yöneticilerim ve yönetim kurulu üyeleri sizleri yürekten kutluyorum. Böyle bir derneğin kurulmasına, gelişmesine ve bu günlere gelmesine vesile olup destek veren, Sayın Halil YAZAR, Yunis MERAL, Necati GÜVENDİ, İsmail TEKİN, Ali Aydın AKBULUT sizlere yapmış olduğunuz katkılarınızdan dolayı saygılarımı sunuyorum.

Değerli Köylülerim;
Türkiye’nin her köşesinde yaşayan tüm köylülerimize ulaşmaya çalışacağız. Herkesin fikirlerini ve önerilerini alarak, birlik beraberlik içinde hareket etmek için elimizden gelen çabayı sarf edeceğiz. “Günümüz dünyası bize, bireysel değil toplu hareket etmeyi, örgütlü olmayı mecbur kılıyor, bizler bu şekilde hareket edersek, çok önemli işlere hep beraber imza atabiliriz.”
Tüm köylülerimizi evrensel bir dernek olmaya davet ediyorum. Köyümüzün değerlerinin kültürümüzü yaşatmak için birikmiş deneyimlerinden, bilgisinden ve yaratıcı enerjisinden yararlanabileceğimizi biliyoruz.
Ben şuna inanıyorum ileriki süreçte daha geniş katılımlı daha verimli etkinlikler yaparak hedeflediğimiz sonuca hep beraber ulaşmış olacağız.

Değerli Dernek Başkanlarım;
Göstermiş olduğunuz performanstan dolayı hepinizi kutluyorum. Zor şartlar altında bu kadar insanı bir araya getirmekteki emeğinize yürekten teşekkür ediyorum. Bu kadar yoğun çaba ve emek isteyen etkinliklerde duyguların yoğun olduğu anlarda bazı istenmeyen durumlar yaşanabilir. Önemli olan niyetin iyi olması, emeğin, gayretin ve çabanın görülmesidir. Çünkü hepimiz hiçbir karşılık beklemeden yıllarca dernekçilik vesilesiyle köylülerimizi bir arada tutmak için maddi, manevi zaman ve emek harcıyoruz.

Değerli Üyelerimiz;
Kişiler gelir, görevlerini yapar gider, ancak kurumlar kalıcıdır. Bizim tek istediğimiz bu kurumları marka yapmak, marka olan kurumlarda siz değerli köylülerimizin de hak ettiği yeri almasını sağlamaktır. Bu hedeflere yönelik çalışırken, siz değerli üyelerin desteğine kuşkusuz çok ihtiyacımız var. Bunu bizden esirgemeyeceğinizi de biliyoruz.

Değerli Yönetim Kurulu Arkadaşlarım;
Derneğin zor gününde elinizi taşın altına koyarak hiçbir fedakârlıktan kaçınmamak üzere çıkmış olduğumuz bu yolda hepinize başarılar dilerim. Bu süre zarfında sizlerin ailenizden ayrı kalmanıza neden olduğumuz için, ailelerinize, çocuklarınıza ve eşlerinize şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Kıymetli Gençlerimiz;
Kültürümüzden uzaklaştıkça kendimize yabancılaşırız, birlik ve beraberliğimizi benimseyen kendi kimliğimizi, kültürümüzü kuşanacağız. Göstermiş olduğunuz çaba bize şunu göstermiştir. Bizden sonra dernekçilik emin ellerde olacaktır. Bu nedenle sizlere çok teşekkür ediyorum.

Değerli Kadın Kollarımız;
Kadınlar yuvamızın yanı sıra, ulusal gücümüzdür. Kadınlar duyguları, mantığı, kültürü ile her iş konusunda gösterdiği üstünlük ile bizzat yaşamın içinde yol gösteren ışıklar gibi yanmaktadır. Sizlerin bu süreçte göstermiş olduğunuz çaba ve emeğe gönülden teşekkür ediyorum. Bizleri her zaman olduğu gibi burada da yalnız bırakmadınız. Kadın elinin değdiği her şey daha da güzel olur. İyi ki varsınız.

Yönetim Kurulu ve şahsım adına bize gösterdiğiniz güven nedeniyle

, bir kez daha tüm katılımcıları kutlarım. İşleri ve mazeretleri nedeniyle gelemeyen gönülleri bizimle olan tüm köylülerime gönül dostlarımıza yürekten sevgi saygılarımı iletiyorum.
İyi ki Varsınız…

Saygılarımla,
Hamdi PİRDAL
Çatalağaç Köyü Derneği Başkanı