ISTANBUL HAVA DURUMU İSTANBUL
Çatalağaç köyü halk oyunları ekibi

Güncel

Çatalağaç Köyü Derneği

DERNEĞİMİZDE İPİ HAMDİ PİRDAL GÖĞÜSLEDİ

- +

2014 yılında İstanbul’da kurulan ve 6 yıldır faaliyet gösteren Derneğimiz, 3. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nı 22 Aralık 2019 tarihinde, Beykozlu Giresunlular Derneği’nin Kavacık’taki ofisinde gerçekleştirdi. Saat 11:00’de kahvaltı ile başlayan toplantı, mevcut başkan Eyüp Günçaldı’nın açılış konuşması ile başladı. Kurucu başkanımız Yunis Meral ve köyümüz muhtarı Mehmet Güvendi ile baş azası Şeref Kudi’nin de hazır bulunduğu toplantı, tüm üyelerin görüş ve eleştirileri alındıktan sonra, divan başkanlığına yönetim kurulu yedek üyesi Abdullah Öner Meral, katipliğine mevcut yönetim sekreteri Emine Güvendi Tekin ve divan üyeliğine, üyemiz Ramazan Günçaldı oy çokluğu ile seçildi. Sarıkamış şehitlerini anma yıl dönümü vesilesi ile aziz şehitlerimiz ve Ulu Önder Atatürk için düzenlenen saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu. Divan başkanı iki yıllık gelir- gider tablosu, kesin ve tahmini bütçe, denetim kurulu raporu okunup onaylandıktan sonra , yönetim kurulu asil üyesi Hacer Öztürk, iki yıllık faaliyet raporunu okudu.
Hazirun listesine göre çoğunluğun sağlanması ile başlayan seçime tek liste ile seçime katılan Hamdi Pirdal oy çokluğu ile dernek başkanı seçildi.
Hamdi Pirdal tarafından divan başkanına sunulan liste 5 asil , 5 yedek yönetim kurulu ile 3 asil, 3 yedek denetim kurulundan oluşmaktadır.
Seçimin ardından köyümüz muhtarı Mehmet Güvendi de söz aldı. Muhtar

http://himmelsjaeger.de/bilder/deutschland/behandeling/angina-pectoris/index.html

, köyün sorunları ve çözümleri, yaptıkları ve yapacakları ile ilgili konuşmasını karşılıklı fikir alışverişi ile bitirdikten sonra , iyi dilek ve temennilerle toplantı son buldu.
Kültürümüzü yaşatmak için çıktığımız bu yolda, derneğimizin kurucu üyelerine, mevcut yönetime, tüm üyelerimize sonsuz teşekkür eder, ipi göğüsleyerek dernek başkanlığına seçilen Hamdi Pirdal ve çalışma arkadaşlarını tebrik eder, yeni görevlerinde başarılar dileriz.

 

YÖNETİM KURULU ASİL ÜYELERİ

1-Hamdi Pirdal (Başkan)
2-Ali Şahin (Başkan yardımcısı)
3-Fikret Tekin (Sekreter)
4-Halil İbrahim Güvendi (Sayman)
5-Şerif Pir (Asil üye)

YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYELERİ

1-Mustafa Yazar
2-Eyüp Günçaldı
3-Mustafa Güvendi
4-Hacer Öztürk
5-Ferhat Güvendi

DENETİM KURULU ASİL ÜYELERİ

1-Turan Bişkin
2-İbrahim Günçaldı
3-Halil Yazar

DENETİM KURULU YEDEK ÜYELERİ

1-Şenel Meral
2-Şenol Yazar
3-Yusuf Çakıcı