ISTANBUL HAVA DURUMU İSTANBUL
Çatalağaç köyü halk oyunları ekibi

Güncel

Çatalağaç Köyü Derneği

Giresun Federasyonu Ziyaretimiz

- +

Çatalağaç Köyü Derneği yönetim kurulu Başkanı Yunis Meral, yönetim kurulu üyeleri Mustafa Yazar, Abdullah Öner Meral, İkbal Pirdal ve Halil Yazar ile birlikte Giresun Federasyonu’na nezaket ziyaretinde bulundu.

IMG_0732

Dernek Başkanı Yunis Meral, Hasan Turan’a Çatalağaç Köyü Derneğine yaptığı katkılardan dolayı teşekkür etti. Meral “Sayın Turan, Çatalağaç Köyü Halk oyunları ekibinin kurulmasında federasyonun düzenlediği Giresunspor’a yardım gecesi etkili olmuştur. Yönetim Kurulu arkadaşlarım Mustafa ve Abdullah ve oyuncularımızın büyük emekleri sonunda ortaya çıkan ekibimizin faaliyetleri artık derneğimiz çatısı altında olacaktır. 2014 yılında kurulan derneğimizin yaptığı piknik şölenine katılmanızda bizi ayrıca çok mutlu etmiştir. Biz iki yıldır ekibimizle birlikte etkinliklere katılamıyoruz. Şimdi yöresel oyunlarımızı sergileyen ekibimizi yeniliyoruz. 6 kişiden oluşan kadromuzu 10 kişiye çıkarma çabası içindeyiz. Giresun adına yapılacak her türlü çalışmada federasyonumuzun yanındayız. Çatalağaç Köyü Halk Oyunları ekibimiz Giresun ve Doğankent kültürü adına önemli bir kazanımdır

, bölgemizle ilgili etkinliklerde her zaman yer alabiliriz” dedi.

IMG_0734

Giresun Federasyonu Başkanı Hasan Turan Çatalağaç Köyü Yönetim Kurulu üyelerine Giresun federasyonun yaptığı çalışmalar ve çalışmalar süresinde yaşananlarla ilgili bilgi verdi. Turan “Kuruluşunda katkımız olan Çatalağaç Köyü Halk oyunları ekibi ve Çatalağaç Köyü Derneği yöneticilerinin bizim yanımızda olmasından ve bugünkü ziyaretlerinden dolayı ziyadesiyle mutlu olduk. Cemiyetçiliğin güzelliklerini ve zorluklarını bilen bir kardeşiniz olarak çıktığınız yolun size ve köyünüze hayırlar getirmesini diliyoruz. Sivil toplum işi uzun süreçle ve meşagatli bir yoldur. Bizim federasyonu aldığımız ve getirdiğimiz konumu birçoğunuz bilmektesiniz. Federasyonumuz bünyesinde bu işi aşkla yapan arkadaşlarımızın emeklerine saygı duymamız lazım. Bu mekan hepimizin, kapımız tüm hemşehrilerimize daima açıktır. Bölgemizin ve topluluğumuzun sorunlarını sizlerle istişare etmeye, çözüm üretmeye her zaman ve her platformda hazır olduğumuzu bilmenizi isterim.” dedi.

Çatalağaç Köyü Derneği Genel Sekreterlik Görevini yürütün Abdullah Öner Meral’de burada yaptığı konuşmada “Benim sivil toplum hayatına girişim 2007 yılında Yunis Meral’in sponsorluğu ile kurduğumuz www.catalagackoyu.com ile başladı. Yaklaşık 8 yıldır amatör gazetecilik yapıyorum. Feshane Giresun Günleri’ni de 8 yıldır takip ediyorum. 2 yıl bizde bu çalışmaların içinde bulunduk. Burada gösterilen çabaya verilen emeğe saygı duyuyorum. Gazeteciliğin yanında son bir yıldır Çatalağaç Köyü Derneği, Beykozlu Giresunlular Derneği yönetim kurulu üyeliğinin yanında Giresun Medya Platformu’nun yeni seçilen yönetim kurulunda Genel sekreterlik görevini üzerimize aldık. Kendi doğrularımızla hem kendi camiamıza hem de Giresun camiasına yararlı işler yapma mücadelesi içerisindeyiz. Federasyonumuzun yapacağı etkinliklerde gücümüz ve vaktimiz yettiğince destek olmaya çalışacağız. Giresun Federasyonuna kazandırdığınız bu güzel mekan için de sizlere teşekkür ediyoruz.” dedi.

IMG_0742

Giresun Federasyonun Doğankentli Yönetim Kurulu Ali Alim ve Temel Bilecen’in yanı sıra Çanakçı Ege Köyü Derneği Başkanı Fatih Aydoğan ile Başkan Yardımcıları Ali Dilsiz ve Fox Tv muhabiri Ali Bilgi de Çatalağaç Köyü Derneği’nin ziyareti sırasında Federasyon merkezindeydi.

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.