ISTANBUL HAVA DURUMU İSTANBUL
Çatalağaç köyü halk oyunları ekibi

Güncel

Çatalağaç Köyü Derneği

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

- +

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ülkemizin milli bayramları arasında önemli bir yere sahiptir. Her yıl coşkuyla kutlanan bu bayram, ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklara armağan edilmiştir. Atatürk, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı sadece Türk çocuklarına değil, bütün dünya çocuklarına armağan ederek hem milli bayramımızı dünyaya tanıtmış

, hem de çocuklara verdiğimiz önemi herkese ilan etmiştir.

Türkiye Cumhuriyeti’nin ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin resmi bayramlarından biridir. Türkiye ve KKTC yanı sıra Kosova Cumhuriyeti’nde ” 23 Nisan Kosova Türkleri Milli Bayramı” olarak kutlanılır. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk tarafından dünya çocuklarına armağan edilmiştir.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ( TBMM ) açılış tarihi olarak kayıtlarda yer alan 23 Nisan 1920, şüphesiz ki Türk Milleti için çok önemli bir yere sahiptir. Türk milletinin özgürlük ve bağımsızlık günü olarak kayıtlara geçen bu tarih, önceleri “23 Nisan Milli Bayramı” adıyla kutlanılmıştır.

Çatalağaç Köyü Derneği Yönetim Kurulu olarak geleceğimiz olan bütün çocuklarımızın;

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyoruz.

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.