ISTANBUL HAVA DURUMU İSTANBUL
Çatalağaç köyü halk oyunları ekibi

Bizden Haberler

Çatalağaç Köyü Derneği

BURSA BULUŞMAMIZ ORTAK PAYDAMIZ KÖYÜMÜZ

- +

Merkezi İstanbul’da bulunan Çatalağaç Köyü Derneğimizce Bursa’da yaşayan köylülerimizle 25 Şubat 2024 tarihinde yapılan toplantıda amaç, hedef ve strateji belirlenmiştir. İstanbul Avrupa ve Anadolu yakasında yapılan toplantıların ardından Mustafa Yazar başkanlığındaki dernek yönetim kurulu üyelerimiz Eyüp Günçaldı, Şenel Meral ve Doğankent Derneği Başkan Yardımcısı, Çatalağaç Köyü Derneği Yönetim Kurulu üyemiz Turan Güvendi’nin katılımıyla gerçekleşen toplantıya maden ile ilgili çalışmaları yakından takip eden Aydın Yılmaz ve Abdullah Öner Meral’ de katıldı.

Çatalağaç Köyü Derneği Yönetim Kurulu olarak üyelerimizi ve köylülerimizi derneğimizin çalışmaları ve maden ile ilgili bilgilendirmeye devam ediyoruz. Derneğimiz ve köyümüz ile ilgili istişareler yapılarak karşılıklı fikir alışverişinde bulunuyoruz. Duyarlı insanların toplanarak destek amaçlı faaliyetlerde bulunması toplum arasında sıkı bir bağ oluşturarak birlikteliği güçlendirir. Bu faaliyetler siz değerli köylülerimiz olmadan gerçekleşemez ve herkes kendini düşünerek hareket ederse ne toplum içinde yaşamanın ne de maddiyatın hiçbir değeri kalmaz.

Bursa Söğütağzı Köyü Derneğinin merkezinde yapılan toplantımıza ayrıca Söğütağzı Köyü Derneği Başkanı Hüseyin Bayram, Eski Doğankent Derneği Başkanı Osman Topkara, Çatalağaç Köyü Derneği üyelerimizin yanında Çatalağaç ve Söğütağzı Köyü’nden vatandaşlarımızda katıldı.

Köyümüze; çevremize ve doğamıza sahip çıkarak, ormanlarımız ile sularımız ve temiz havamızın bozulmaması için onlara sahip çıkarak her türlü girişim ve çalışmaları yapmalıyız. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız, gençlerimiz ile torunlarımıza daha yaşanabilir bir Köy ve Ülke bırakabilmek için her türlü imkânı sağlayarak gerekli girişimlerde hep birlikte bulunmalıyız. Görüş ve düşünceler farklı olsa da, ortak paydamız Köyümüz.

Derneğimizin çalışmaları ile bilgi veren Başkanımız Mustafa Yazar’ın ardından Aydın Yılmaz ve Abdullah Öner Meral maden şirketinin ilk gelişinden itibaren yaşanan süreçler ile ilgili katılımcıları bilgilendirdi.

Abdullah Öner Meral yaptığı konuşmada Eğer gerekli önlemler alınmaz ise İliç’de yaşanan felaketin aynısını yaşamamız kaçınılmaz. Halk sağlığı köyün su kaynaklarından numune alıp tahlillerini yapıyor. Sizden ricam büyük ihtimalle bu raporlar Doğankent Halk Sağlığı’a ulaşmıştır. Dilekçe verip bu tahlil sonuçlarını öğrenmeniz. Bizim duyumlarımıza göre alınan numunelerin sonuçları olumsuz. dedi.

Hasbihal ve istişare ortamında gerçekleşen toplantımızın köylülerimiz ve derneğimizin için hayırlı olmasını dileyerek, Bursa’daki köylülerimize misafir perverliklerinden ve istişare toplantımıza değerli vakitlerini ayırarak katılımlarından dolayı teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Görüş ve düşünceler farklı olsa da, hedef aynı olmalı. Zira kurtuluş savaşı da farklı görüş ve düşüncelere sahip olan insanlar ile kazanılmıştır. Sağlıcakla kalın. Toplantımıza ilgi gösteren bütün katılımcılara teşekkür ediyoruz. Günün anısına çekilen fotoğraflar ile toplantımız sona erdi.

 

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.