ISTANBUL HAVA DURUMU İSTANBUL
Çatalağaç köyü halk oyunları ekibi

Bizden Haberler

Çatalağaç Köyü Derneği

ÇATALAĞAÇ KÖYÜ DERNEĞİ’NİN 5. OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI

- +

Derneğimizin 5. Olağan Genel Kurul toplantısı 17 Aralık 2023 Pazar günü saat: 13:00-16:00’da Beykozlu Giresunlular Derneği’nde gerçekleştirilmiştir.

Açılış ve yoklamanın ardından Kongre başkanlık divanın seçimine geçilmiş, Genel Kurul Divan Başkanlığı görevine oy birliği ile Abdullah Öner MERAL, Halil YAZAR ve Turan BİŞKİN seçilmiştir.

Divan başkanlığı seçiminin ardından Ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimiz için 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmuştur.

Protokol konuşmaları bölümünde Dernek başkanı derneğin genel durumu ile ilgili genel kurulu bilgilendirmiştir. Harşit Federasyonu adına kongreye katılan Turan KABADAYI bir konuşma yaparak derneğin takip ettiği maden süreci ile ilgili Harşit Federasyonu’nun yaptığı çalışmalar hakkında bilgiler vermiştir.

Divan başkanlığı kongre gündemini okuduktan sonra kongreye geçilmiş, Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu Ferhat GÜVENDİ, Denetim Kurulu Raporu Fikret TEKİN, Kesin ve Tahmini Bütçe Fikret TEKİN tarafından okunarak üyelerin oyuna sunulmuş ve oybirliği ile ibra edilmiştir.

Yönetim kurulunun talebi üzerine üyelik aidatlarının artırılması için üyelerden görüş fikirleri alınmış, üyelik aidatının aylık 20 TL olarak kalması ve aylık 30 TL de bağış olarak alınması üyelerin oy çokluğu ile karara bağlanmıştır.

Dilek ve temenniler bölümünde üyelerimizden Halil YAZAR, Necati GÜVENDİ, Turan BİŞKİN, Ceyhun ÜNLÜ, Bayram PİRDAL, Bahadır MERAL, Hamdi PİRDAL söz alarak derneğin geleceği ile ilgili fikirlerini genel kurul ile paylaşmıştır.

Kongre sonunda derneğimizin yeni Yönetim ve Denetim Kurullarının asıl ve yedek üyeleri aşağıdaki gibi oluşmuştur.

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.