ISTANBUL HAVA DURUMU İSTANBUL
Çatalağaç köyü halk oyunları ekibi

Bizden Haberler

Çatalağaç Köyü Derneği

Bursa’ da Bilgilendirme Toplantımız Yapıldı

- +

Merkezi İstanbul’da bulunan Çatalağaç Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğimizce Bursa’da yaşayan köylülerimizle 29 Mayıs 2022 tarihinde yapılan toplantıda amaç, hedef ve strateji belirlenmiştir.

Derneğimiz ve köyümüz ile ilgili istişareler yapılarak karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu. Duyarlı insanların toplanarak destek amaçlı faaliyetlerde bulunması toplum arasında sıkı bir bağ oluşturarak birlikteliği güçlendirir. Bu faaliyetler siz değerli köylülerimiz olmadan gerçekleşemez ve herkes kendini düşünerek hareket ederse ne toplum içinde yaşamanın ne de maddiyatın hiçbir değeri kalmaz.

Köyde ve gurbette yaşayan köy sakinlerinin birlik ve beraberliğinin, sosyal ve ekonomik yardımlaşma ile dayanışmalarını sağlamak; köylülerin kültürel yönden ilişkiler kurmak, örf ve adetlerini araştırarak bunları tanıtmak, köy ihtiyar heyeti ile irtibat kurarak köyün yol, su, okul, cami, sağlık evi, değirmen ve köy odası gibi gereksinimlerini derneğimizin imkânları ölçüsünde çözmeye çalışmak ve çözümüne yardımcı olmak. Gençlerimizin spor yaparak kaynaşmalarını sağlamak, halk konseri, eğlence ve tanıtım geceleri, kır gezileri düzenleyerek üye ve bilhassa gençlerimizin kaynaşmalarını sağlamak ve ülkemize yararlı bireyler olmalarına yardımcı olmak.

Kültürel ve eğitici faaliyetleri geliştirmek amacıyla köy odası veya dernek adına kıraathane açarak kitaplık oluşturmak, broşür, gazete, mecmua ve takvim çıkartarak üyelerimiz ile halkımızın hizmetine sunmak. Köy sakinlerini ve gençlerimizi kumar, alkol, uyuşturucu ve sigara gibi kötü alışkanlıklardan korunmalarına yardımcı olmak. Derneğimize üye olan veya olmayan tüm köylülerimize hastalık, ölüm, yangın, doğal afetlerde ve ayrıca fakir/yoksul öğrencilerimiz ile yuva kuracak gençlerimize maddi manevi destek sağlamak. Köyde veya gurbette yaşayan gençlerimiz ve işsiz insanlarımızın kamu ve özel sektörde iş bulmalarına yardımcı olmak. Üyelerimiz ile Köylülerimizin sevinçli ve hüzünlü günlerinde yanında olmak. Köyümüze; çevremize ve doğamıza sahip çıkarak, ormanlarımız ile sularımız ve temiz havamızın bozulmaması için onlara sahip çıkarak her türlü girişim ve çalışmaları yapmak. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız, gençlerimiz ile torunlarımıza daha yaşanabilir bir Köy ve Ülke bırakabilmek için her türlü imkânı sağlayarak gerekli girişimlerde bulunmak.

Görüş ve düşünceler farklı olsa da, ortak paydamız Köyümüz. Amaç ve hedefler aynı ise, derneğin nerde kurulmuş olduğu veya nerde olduğunun bir önemi yok. Amaç ve hedeflere ulaşılabilmesi için siz değerli köylülerimiz tarafından Derneğin sahiplenerek gönüllü olarak üye olmaları; yine gönüllülük esasına dayalı olarak maddi, manevi ve her türlü desteklerin esirgememesi, yönetim kurulunca arz ve taleplerimizdir.

Bireylerin beraber hareket etmeleri elbette gurbette yaşayan köylülerimiz için faydalı olur. Birlik beraberlik içinde olan toplum kendi kendini yönetir

kamagra pills

, dışarıdan müdahalelere izin vermez. Karşılaşılan sorunlar daha çabuk çözülür ve gelişmek için gerekli şartlar kolayca aşılır.

Hasbihal ve istişare ortamında gerçekleşen toplantımızın köylülerimiz ve derneğimizin için hayırlı olmasını dileyerek, Bursa’daki köylülerimize misafir perverliklerinden ve istişare toplantımıza değerli vakitlerini ayırarak katılımlarından dolayı teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Görüş ve düşünceler farklı olsa da, hedef aynı olmalı. Zira kurtuluş savaşı da farklı görüş ve düşüncelere sahip olan insanlar ile kazanılmıştır. Sağlıcakla kalın… Toplantımıza ilgi gösteren bütün katılımcılara teşekkür ediyoruz. Günün anısına çekilen fotoğraflar ile toplantımız sona erdi.

buy kamagra 100mg

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.