ISTANBUL HAVA DURUMU İSTANBUL
Çatalağaç köyü halk oyunları ekibi

Haberler

Çatalağaç Köyü Derneği

Yarıyıl Tatili Bu Gün Başlıyor

- +

Okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise okuyan yaklaşık 18 milyon öğrenci ile 1 milyonu aşkın öğretmen bu gün yarıyıl tatiline başlayacak. Yarıyıl tatili 20 – 31 Ocak arasında olacak. İkinci yarıyıl eğitim – öğretim dönemi 3 Şubat Pazartesi başlayacak.

Bakan Selçuk’tan öğrencilere yarıyıl tatili mesajı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk sosyal medya hesabından paylaştığı videoda ”Sevgili çocuklar, sevgili gençler, yarıyıl tatiline giriyorsunuz. Sizden küçük bir ricada bulunmak istiyorum. Lütfen tatilde, evlere, odalarınıza kapanmayın. Hayat çok güzel çok anlamlı ve çok derin bir kitap. Yeni şeyler keşfedin, yeni insanlar tanıyın

, yeni yerlere gidin, dinlemediğiniz şarkılar dinleyin daha önce yaslanmadığınız ağaçlara yaslanın dokunmadığınız toprağa dokunun. İnsan, okuduğuyla zenginleşir. Bu tatilde ve bulduğunuz tüm fırsatlarda yaşamın sonsuz hazinesinde faydalanın. İyi tatiller olsun” ifadelerine yer verdi.

 

Çatalağaç Köyü Derneği olarak, öğrencilerin tatillerde yaptıklarını kaydedecekleri bir tatil güncesi oluşturarak yıllar içerisinde benzersiz bir anı arşivine sahip olmalarını isteyerek, yarıyıl tatili süresince öğrencilerimize ve öğretmenlerimize iyi dinlenmeler diliyoruz.